Ewan McGregor 42. születésnapjánál pedig az Ewan szereplésével készült JACK THE GIANT SLAYER-t (korábban KILLER) mutatják be a mozik.
2013. jan. 23. - Egy sor időjárási és éghajlati szélsőséget figyeltek meg szerte a világon, hőmérsékleti meleg- és hidegrekordokat mértek világszerte de könnyebb az emberre fogni a változást (mint a jelenlegi cikk is, melyből idézek), mint elismerni, hogy valami lényeges és hatalmas dolog történik.
Omar Baddur, a genfi székhelyű szervezet kutatója szerint minden évben vannak extrém időjárási helyzetek, de igencsak szokatlan, hogy szinte egy időben jelenjenek meg a világon. Tavaly túl sok ilyen különleges esemény volt. Öt országból jelentették, hogy megdőlt az addigi éves hőmérsékleti rekord, de egy országban sem volt hidegrekord. Ha csak az elmúlt hetek időjárását nézzük, rekordokról és szélsőségekről hallunk. Az ausztrál meteorológiai szolgálat új színeket (lilát és rózsaszínt) adott hozzá a hőtérképhez, még éjszaka sem hűl le a levegő, 2013 első nyolc napja minden idők húsz legmelegebb napja között van. Braziliában is szokatlanul meleg van: 1915 óta nem mértek ilyen hőséget Rio de Janeiróban.
Oroszországban és Észak-Európában a hideg pusztít, Szibériában ezrek maradtak fűtés nélkül, amikor a ház folyékony halmazállapotú lett a csövekben a nagy hideg miatt. Az nem meglepő, hogy vastag hótakaró fedi egész Észak-Európát, annál inkább, hogy decemberben havazott Szicíliában, a második világháború óta nem történt ilyen. Kínában is extrém hideg a tél, harminc éve nem volt ilyen hideg, több ezer ház dőlt össze a leesett hó tömege miatt.
A Közel-Keleten hatalmas vihar pusztított, Jordániában hóval és esővel küzdöttek, Szíriában árvíz mosta el a menekülttáborokat. Amman teljesen megbénult, az emberek elhagyták autóikat, az utak járhatatlanok, a kormányzati hivatalok zárva tartanak. Palesztínában és Izraelben szokatlan a hideg van, és havazott – Jeruzsálemben húsz centiméter hó esett.
Nemcsak az utóbbi hetekre jellemző az extrém időjárás, 2012-ben jóval több volt a furcsa időjárási jelenség, mint korábban. Az északi féltekén rendkívüli hideggel kezdődött az év, Alaszkában például 2,5 méter hó esett, ami még ott is szokatlan.
A hideget a rendkívüli meleg követte már tavasszal, Magyarországon is egymás után dőltek meg a melegrekordok, de az egész világon jellemző volt ez. Az OMSZ szerint az ezredforduló óta majdnem minden év megdöntött valamilyen korábbi rekordot, de 2012 kiemelkedett: rekordnak számítóan napos év volt a második legmelegebb nyárral. A meteorológusok szerint világszinten a tavalyi volt az eddigi második legmelegebb nyár és a legmelegebb szeptember, az Egyesült Államokban minden idők legmelegebb éve volt 2012.
A tomboló hőségben erdőtüzek keletkeztek, az Egyesült Államokban korábban kezdődött az erdőtüzek szezonja, és tovább is tartott. Spanyolországban évtizedek óta nem láttak ekkora aszályt, mint nyáron, több száz ezer embernek kellett elhagynia otthonát az erdőtüzek miatt. Magyarországon is nagyon kevés csapadék esett, sokkal kevesebb, mint a sokéves átlag.Máshol azonban pont a túl sok csapadék miatt voltak problémák, Pakisztánban, Kolumbiában, Kínában árvizek pusztítottak, de Nagy-Britanniában is az árvizek éve volt a tavalyi. Az eső nem szokatlan Angliában, de az az özönvízszerű esőzés, ami háromszor is az országra zúdult, már a briteket is meglepte. Az esőzések hatalmas árvizeket okoztak, a brit meteorológiai szolgálat az évszázad legnedvesebb évének nevezte 2012-t.
2013. januárjának közepén a déli féltekén Ausztráliában rekord hőmérsékletek, északon pedig Oroszországban hópokalipszis van.
2013. jan. 21. – Sztratoszférikus jelenség szállítja a hideget az Egyesült Államokba.
Ez a jelenség, más néven a "hirtelen sztratoszférikus felmelegedési esemény", január 6-án kezdődött. Az ilyen események gyakran hírnökei a hidegebb időjárásnak Észak-Amerikában és Eurázsiában.
Az animáción látható a magaslégköri melegedés evolúciója.
2013. jan. 14. - 2013-ban csúcsra járatja magát a Nap, sok lesz a napfolt és a napkitörés. Emiatt sem lesz világvége, sőt a Nap egy kicsit lanyhulni látszik, ami akár kis jégkorszakot is okozhat a felmelegedő Földön.
Hosszú ideje gyanítják, hogy a naptevékenységi ciklus - amelynek maximumakor tetőzik a napfoltok és napkitörések száma - hatással lehet a földi éghajlatra.
Különösen fontos a Nap távoli ibolyántúli (EUV) sugárzása, amely szintén akkor a legerősebb, amikor a naptevékenység a maximum környékén jár - aktuálisan ez 2013-ban várható. Ennek a nagyenergiájú összetevőnek az ingadozása bőven elég ahhoz, hogy jelentős változásokat idézzen elő a felsőlégkör hőmérsékletében és kémiai összetételében.
Végidő meghatározásában érdemes figyelembe venni, hogy Károly herceg 2009 végén jelentette ki, hogy 7 évük van mielőtt elvesztik az irányítást, melyről 2009-ben vagy 2010-ben a http://hajnalhasadas.hupont.hu/26/1260-nap-meg-van-idod cikkben írtam 2016-os végidőpont meghatározással, utalva a RIO-i olimpiára. http://witnesswatch.wordpress.com/2010/03/10/only-7-years-left-at-the-levers-of-control-keynote-speaker-at-cop15-on-12152009/