Morgan Freeman kedvenc képe a hölgy mikor tejet önt a cicáknak. Freeman kódneve az aranysárkány és a 9-es szám többször is megjelenik nála.
Bizony ez egy TEJÚT JÁTÉK, amiben Christopher Walken és Morgan Freeman is kapcsolatba kerül az idén az Olümposszal. Ez több mint véletlen egybeesés.
A macska, vagy macskafélék pedig a kapu őrei, így érdekes egy Istent alakító személlyel való párosításuk.
2013. febr. 25-én reggel megmásztam a Nándor-magaslatot. Ahogy felérek látom, hogy valaki akár tudatosan, akár tudattalanul, egy a Pálos kolostor melletti temetőre tekintő hómacskát emelt a kápolnánál, ahol a kápolnán belül Jézus is jelen van.
A kis temetőre néző macsek fer. 25-én jelent meg, előtte levő napon pedig Mátyás napja volt, vagyis amikor a szorgos kis hóhányók a macskát emelhették. Sopronban Mátyás napján váltott a havazás esőzéssé, a hó pedig olvadásnak indult.
Szántai Lajos – Szent őseink nyomában maradva 134 és 151.o.:
“Febr. 24-hez, Mátyás napjához nagyon érdekes szokások fűződnek, és ezek a szokások az időjárási regulákkal állnak összefüggésben. Ezekben pedig – csodák csodájára – kulcsszerepet játszik a jég. Mátyás ront, ha talál ( = megolvasztja, megtöri a jeget), ha nem talál csinál ( = ha nem talál jeget faggyal köszönt be).
Az, hogy Mátyás az egyetlen olyan királyunk, akinek megválasztása a jég hátán történik, jól érzékelteti, hogy nem akármilyen időket élt akkoriban a magyarság.
1440. febr. 21-éről 22-ére virradó éjszakán a Magyar Szent Koronát sikerül ellopni. Rá egy évre – 1440 febr. 25-én – a királyné 2500 arany fejében elzálogosítja a Magyar Szent Koronát III. Frigyesnek. A kalendáriumban barangolva érdemes megfigyelni, hogy Mátyásnak mi a szerepe. Február 21., 22., 23. – a lopás ideje –, és egy év múlva február 25., az elzálogosítás, mikor a Magyar Szent Korona kikerül az országból. Ami kimarad ebből a sorozatból, az a Mátyás nap, február 24. Hogyan kerül Mátyás apostol a tizenkét apostol közé? Valakinek árulónak kellett lennie. Júdás helyébe választják meg. “Beugrik”. Nincs az eredeti tizenkettőben. Hunyadi Mátyást ezért nehéz megérteni. A szökőévet is Mátyás napjáról indítják, ezt nevezik “Mátyás ugratásának”. Itt egy olyan érzékeny kozmikus időbeli üzenő rendszer működik, amely gyakorlatilag a Szent Korona teljes képi programjában megjelenik.”
A Szent Korona és Sopron sorsa szorosan összefügg, ugyanis az 1462-es graz-i egyezmény alapján I. Hunyadi Mátyás 80000 arany ellenében kapta vissza a Szent Koronát és Sopron városát III. Frigyestől, a Szent Koronát pedig Sopronnál hozták vissza az Anyaországba.
Igazságos Mátyás Király éppen 530 éve járt és lakott Sopronban, amikor is a Szentháromság-szoborhoz vezető Tűz-torony kapuját 84 év után újra kiszélesítették.
Érdekesnek találtam, hogy a hómacsek éppen a temetőre néz, hiszen a temető túloldalán, áthaladva a kolostortól a Koronához vezető útnál, a temetővel szembeni erdős részre, eljutunk a régi temetőhöz, ahol Anton Summer sírja is található, amely éppen 2013. márciusában lesz 144 éves. Érdekes, hogy AN-TON sírján maradt ép egyedül a véset, melyről a
http://hajnalhasadas.hupont.hu/287/sopron-es-a-palosok-rejtelye%20 cikkben már egyszer írtam. Mellesleg a macsek épp arra tekint.
Említésre érdemes, hogy Christopher Walken alakította Gábriel arkangyalt és a csizmás kandúrt is ebben az érdekes kirakósban.
A végítélet idejében Gábriel harsonája fogja jelezni az emberiség megmérettetését. Gábriel adta hírűl Keresztelő Szent Jánosnak a születését és Gábriel volt az, aki Jézus sírjánál bejelentette Isten fiának feltámadását. Gábriel volt az, aki elküldetett az Istentől Szűz Máriához, akinek elmondta, hogy fia lesz. (Lukács 1/25-)
Most pedig egy Gábrielt alakító CHRISTOPHER/KRISTÓF/KRISZTUST HORDOZÓ hírdeti Jézus visszatérését.