Michelle Obama Oscaron való beszédét Jack Nicholson jelentette be, aki életében kétszer játszott JACK karaktert filmes karrierjében. Az egyik a THE SHINING/RAGYOGÁS film a 333-as címen, a másik a BATMAN-ban lila ruhás Jokerként ,kinek eredeti neve Jack Napier, ami abból a szempontból is érdekes, mert tartalmazza a NAP szavunkat.
Heath Ledgernél, az utolsó Jokernél (Batman: Dark Knight) viszont nem jelenik meg a JACK név, de nyilvánvaló Jack Nicholson Jokeres karaktere után. Heath Ledger viszont élete során nem alakított más Jack szerepet, csak Jokerként, melyben azt üzente, hogy minden égni fog. A Tarot Bolondja pedig épp a Nap sugaraiban áll.
Az elmúlt időszak sorozatos JACKezésével kapcsolatban Jackről, vagyis Jánosról csupán annyit, hogy a Magyar Szent Koronán pl. Szent János az, aki a felső hierarchiából az emberi szem számára látható. A legfontosabb helyen szerepel, ő köti össze Krisztust az Atyával. Bal kezében egy könyvet tart, jobb kezével pedig erre a könyvre mutat rá. Jobb kezén a ruházatnak a redőiből – ahol kibújik a keze – egy halfejet alakítottak ki. Ott van a szeme, a kinyitott szája és János apostol ebből mutat rá egy könyvre. Ez nyilván a “halból” való feltámadásnak az útvonala – írja Szántai Lajos. Ha Jánost Jónásnak is tekintjük – amire Papp Gábor szüntelenül utal –, akkor ez egy olyan út, amin át kell menni. János apostolon a legfelsőbb szinten nincsen ruházat, hanem az az ő lelke. Amit rajta látunk, az ő maga – írja Szántai.
Még egyszer meg kell említeni, hogy a lila öltönyös Heath Ledger/Joker/Jack/János mellett CHRISTopher Nolan filmjében, CHRISTian Bale alakította Batmant, aki korábban Jézus Krisztus volt.
Jézus Krisztusnál pedig az szerepel, hogy Keresztelő Szent János vízzel keresztel, Jézus pedig tűzzel és Szentlélekkel.
A magyar mesében a királyfi a táltoson a Napnak fényes pitvarába megy, ami a Napnak koronája, Jézus Krisztus pedig az igazság Napja.
Leszáll a táltosról a királyfi, a Nap pitvarában megfürdik az aranykádban levő tűzfürdőben, gyémántszegre akasztott aranytörölközővel megtörölközik, aranyfésűvel megfésülködik, s megnézi magát a tükörben. Ekkor kijön a Nap pitvarába egy öregember, a Napnak szolgája. Meglátja a királyfit, amint a tükörben nézegeti magát és mérgesen ráfúj.
Ahogy Szántai elemzi ezt a mesét, azt mondhatni érdekesnek találtam, emiatt is gondoltam megosztom.
A királyfi megfürdése a tűzben minden tisztátalan, vagy rossz dolognak lemosása, elégetése, ami minket a sorsunkhoz, a földi világhoz köt. Tűzben fürödtem, aranytörölközővel törölköztem, vagyis arannyal, fényben törölközöm meg. Megtörölközök, a törölköző pedig tárulkozó, tehát sugárözönben állok. A fénytől az ember adott esetben nagyon meg szokott ijedni. A fény közegében, ami irtózatosan nagy erő, játszadozni nem lehet, mert a Megváltás itt megy végbe – írja Szántai.
Ha én oda el tudok jutni, és megtörölközöm, akkor, ahogy mondani szokták, minden szenvedés után történik valami elégtétel. Mert a jókkal valami csoda történik az utolsó átváltozásnak az idején.