Miután a nyitást bemutatták, a torony körül láthattunk körkörös futást, aztán felfutást a toronyra, spirális alakzatot alkotva. Az alakzatot alkotók a kifelé tárulkozó és felfelé irányuló útmutatást is eljátszották, amikor is futókat láthattunk a torony szélén.
A futás az olimpiai/prométheuszi tűzzel való futást, másképpen a tűz szétterjesztését mutatja be, amely azért lett a földre hozva, hogy az emberi faj felemelkedhessen. Prométheusz, akit Nimróddal azonosítanak, a tüzet az égből hozta alá, Nimród pedig a Nap mellett lakott, magyarán a tűz amely az égből lett lehozva, szoros kapcsolatot mutat a Napból származó tűzzel, amely pedig a tudással. Hogy most kik és miért játszanak a tűzzel, az egy másik történet.
Azonkívül, hogy a torony helyszínén 20 szirmú nyíló mandorlás virágot mutattak be és 9 nyíló virágot alkottak a tornyon, érdemes megfigyelni hogy a torony alapzata 9 lépcsős, a tízedik alsó fok pedig egy apró, pár centis alapzat. Ebből a 9+1 lépcsőfokból a díjátadáson 9 fokot fektettek le vörös szőnyeggel.
Miként már leírtam, a bábeli torony építőjének, a magyarok ősatyjának, a Nap-hérosz Nimródnak a célja a torony megépítésével nem az égbe törés volt, miként azt a zsidóság tárja elénk, hanem a hajdan volt Aranykort (amely a Naphoz kapcsolódik) újra lehozni a földre. A hajdan volt 9 szivárvány-hidat újra megalkotni, melyből a torony építésekor már csak 1 volt meg. Mivel a 9-es szám a 10 mellett bemutatásra került, a nyíló virágok és lépcsők számában, érdemes megfigyelni, hogy a toronyra 16 szalagot húznak fel, jelképezve az olimpiai lángot. Ez amiatt lényeges, ugyanis 9x16, az 144, ami a kapunak nevezett harmadik szem és a Fény száma. Érdemes figyelembe venni, hogy Bábel tornya Babilonban volt, amelynek jelentése eredetileg “Isten kapuja”, később “istenek kapuja”, a Nap pedig az Istenhez vezető fénykapu/portál, miként Nimród Atyja is a Napban lakott.
Nos a 2008-as olimpiát Bábel tornyával és az azon nyíló kapukkal zárták, a 2012-es olimpia nyitóceremóniáját pedig EDWARD WILLIAM ELGAR – NIMRÓD című művével indították. Látható, hogy az egyes játékok ceremóniái közt átfedés van.
Nem árt tudni, hogy az olimpiai játékok legismertebb alapítója Héraklész/Herkules, akit szintén Nimróddal azonosítanak.
FOLYTATÁS KÖV.